English
۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ مرداد
جونقان
 
توجه به بهداشت روان كودكان موجب پيشگيري از بروز اختلالات رواني در بزرگسالي است
سخن روز:
width=6
مدیر مرکز روانپزشکی سینای جونقان: مدیر مرکز روانپزشکی سینای جونقان:
دید بداجتماعی مشکل اصلی عدم درمان مبتلایان به افسردگی است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد: مدیر مرکز روانپزشکی سینای جونقان با بیان اینکه اغلب مبتلایان به افسردگی و مشکلات روحی و روانی از مراجعه به پزشک برای درمان خودداری می کنند افزود: انگ اجتماعی مشکل اصلی عدم درمان این بیماران است که باید برداشته شود.
محمد دهقانی اظهار داشت: اکثر بیماران بستری در مرکز روانپزشکی سینای جونقان از اسکیزوفرنی و افسردگی رنج می برند.
وی گفت: از آنجایی که بیماری اسکیزوفرنی از دوران نوجوانی شروع می‌شود، بیماران اسکیزوفرنی از انگ اجتماعی رنج می‌برند به طوری که خانواده این افراد نیز به شدت منزوی و تحت فشار هستند و متاسفانه برخی از این خانواده به دلیل عدم آگاهی نسبت به مسائل روانشناختی به جای مراجعه برای درمان بیمار اقدام به سرکوب بیمار و ترد وی از محیط خانواده و یا بازداشتن وی از حضور در جامعه می کنند.
وی ادامه داد، هر کدام از این اقدامات خسارات جبران ناپذیر برای بیمار به دنبال خواهد داشت.
دهقانی با بیان اینکه رفتارهای پرخاشگرانه ، عدم کنترل احساسات و خشم در بیماران روانی خود خواسته و آگاهانه نیست بر لزوم مراجعه افراد به روانپزشک و روان شناس در صورت بروز چنین رفتاری تاکید کرد .
مدیر مرکز روانپزشکی سینای جونقان گفت: این مرکز تک تخصصی بوده که از سال ۱۳۷۴ افتتاح گردیده و در زمینه بستری و درمان بیماران دارای اختلالات روانپزشکی مزمن در سطح استان فعالیت می نماید .
محمد دهقانی افزود: مرکز روانپزشکی سینا دارای بخش های روانپزشکی، زنان، روانپزشکی مردان، روانشناسی، کاردرمانی و قسمت های اداری می باشد.
وی تعداد پرسنل شاغل در این مرکز را شامل ۳۸ نفر اعم از پزشک، پرستار، روانشناس، کادر درمانی و ۲۷ نفر پرسنل اداری و پشتیبانی اعلام کرد.
به گفته وی، در حال حاضراین مرکز با دارا بودن ۶۰ تخت مصوب به ۶۰ بیمار مرد و ۲۰ بیمار زن خدماتی شامل بستری و درمان بیماران، ارتباط با خانواده وی در جهت ارتقاء آگاهی نسبت به بیماری و همچنین ایجاد محیط مناسب جهت نگهداری در منزل و نیز پیگیری درمان بعد از مرخصی را به بیماران ارائه می نماید.
وی با بیان اینکه بیماران با روش های دارو درمانی، خانواده درمانی ، روان درمانی، ورزش درمانی مورد درمان قرار می گیرند افزود: با ایجاد محیط هایی همچون سالن ورزشی، فضای سبز سعی شده است از روند دارودرمانی به سمت و سایر درمان ها با روش های نوین حرکت کنیم.
بر اساس این گزارش، مرکز روانپزشکی سینای جونقان در ۲ کیلومتری شهر جونقان و در فاصله ۴۵ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.


تاریخ درج خبر: 1391/07/27 منبع:
نام نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
width=6
width=8
تعداد بازدیدکنندگان امروز 7 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 30 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 54908 تعداد کاربران بر خط 2 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal